Geçtiğimiz haftalarda yine bir WordPress Meetup‘a katıldım. Konusu başlıktan da gördüğünüz üzere SEO ile ilgili. Nasıl geçtiğiyle ilgili ufak bir deneyim yazısı yazdım. Hazırsanız, başlayalım.

Ankara WordPress Meetup grubu olarak her ay, belirsiz bir Pazar günü, farklı konularda sohbet ve seminer tarzı buluşmalar düzenleniyor. Katılım ücretsiz ve WordPress ile ahım şahım bir bağınız olması gerekmiyor. Yaş konusunda ise sınır yok denebilir. Ben geçtiğimiz yıl ilk buluşmaya katıldığımda liseye daha yeni başlamıştım, siz düşünün.

Bu buluşma, Bahçelievler Desotti Coffee‘nin alt katındaki geniş salonda yapıldı. Otuzu aşkın kişi katıldı ve oldukça güzel geçti. Organizatörümüz Barış ÜNVER ve baş katılımcımız Webolizma‘dan Ecevit SARAÇ‘ın desteğiyle oldukça eğitici bir buluşma oldu.

Ankara WordPress Meetup ve SEO
Oldukça fazla kişi var, değil mi?

Aramızda yeni katılımcılar oldukça fazlaydı. Her geçen buluşmada daha da artıyor ve yeni kişiler tanıma fırsatı buluyorsunuz. Tıpkı LinkedIn gibi; kendinize bir ağ kuruyor ve bilgili kişilerden destek alabiliyor/diğerlerine destek verebiliyorsunuz.

Herkes kendini ufak bir şekilde sırayla tanıttıktan sonra SEO, yani Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili önemli bilgiler verildi. Google’da aratılan kelimelere göre üst sıralara çıkmak için tüyolardan bahsedildi ve konuyla ilgili merak edilen sorular yanıtlandı.

Ortalama yarım saatte bir 15-20 dakikalık aralar verildi ve bu aralar sırasında katılımcılar birer kahve içip sohbet ettiler. Siber güvenlik uzmanlarından yazılım mühendislerine oldukça fazla kişi vardı. Gerek iş, gerek bilgilenmek amaçlı sohbetler edildi ve seminerimsi buluşmaya devam edildi.

Sorular yanıtlandı, önemli bilgiler edinildi ve böylece bir Meetup daha sona erdi. Sonraki buluşmayı da dört gözle bekliyorum. Sizler de Ankara’daysanız ve buluşmalardan haberdar olmak/katılmak isterseniz, buraya tıklayarak Meetup grubuna katılabilirsiniz.