Sayfa öncesi not: Öne çıkan yetenekler/işler koyu gri üstüne beyaz şekilde belirtilmiştir.

Yeteneklerim

İleri düzey İngilizce bilgisi: İzlediğim ve okuduğum İngilizce içeriklerin büyük desteği sağolsun, neredeyse bütün İngilizce içerikleri anlayabiliyor ve gerektiğinde İngilizce iletişim kurabiliyor, metinler yazabiliyorum.

Editörlük/Okuryazarlık deneyimi: Aşağıda (“Çalıştığım yerler ve kişiler” başlığı altında) yazdığım üzere çeşitli (teknoloji) haber sitelerinde yazarlık yaptım.

Tasarım/Estetik bilgisi: Düşük seviyede de olsa tasarımdan anlarım. Gerektiğinde çeşitli programları (Photoshop, Illustrator) kullanarak tasarım ve düzenleme işleri konusunda kendimi geliştiriyorum.

Müzik kulağı/Solistlik: Pek bu listelik bir yetenek sayılmaz, fakat çeşitli şarkıları uygun şekillerde söyleyebiliyor, müziklerin ritimlerini, melodilerini ve örüntülerini anlayabiliyorum. Amatör-orta arası bir düzeyde org da çalmaktayım.

(Gerekli ekipmanları sağladıktan sonra bir cover albüm fikrim var.)

Çalıştığım yerler ve kişiler

Barış ÜNVER (Haziran 2019 – günümüz)

Yaklaşık bir yıldır katıldığım Ankara WordPress Meetup etkinliklerinden tanıdığım WordPress ve SEO uzmanı – kendisi ayrıca etkinliklerin resmi organizatörü. Beraber çalışmaya başladık. Yaptığım iş yine yazarlık fakat sadece bununla sınırlı olmayacak.

Webtekno (Kasım – Aralık 2017 | 10 gün)

Katılımımın bile bana çok şey kattığını düşündüğüm, freelance çalıştığım ünlü teknoloji haber sitesi. Her ne kadar freelance çalışsam da belli saatler arasında yazılar yazmam gerekliydi. Katıldığım sırada aile ziyaretlerinin sıklığından ötürü akşam 7-11 arası iş saatlerine uyamadım ve çıkarıldım. Yazılarım hala site üzerinde bulunuyor.

ShiftDelete.Net (Aralık 2017 | 1 gün)

PC Hocası’ndan çıkışımın üstüne katıldığım ve freelance çalıştığım ünlü teknoloji haber sitesi. Bunu neden buraya ekledim bilmiyorum, ama teknik olarak ShiftDelete.Net üzerinde de iki yazım bulunmakta. Dönemin şartlarından ötürü yazı yazamadım ve çıktım. Yazılarım hala site üstünde bulunuyor.

PC Hocası (Şubat – Aralık 2017 | 9 ay)

Yazarlık kariyerime başladığım ve freelance çalıştığım teknoloji haber sitesi. Bulunduğum süre boyunca (bazıları çocuksu olmakla birlikte) yazılar yazdım.Ne yazık ki bana söylenmeyen ve aylar sonra farkettiğim bir yazarlık sözleşmesinden ötürü sitede bulunan yazılarım site sahibinin üzerine geçirildi. ShiftDelete.Net’te çalışmak için çıktım.

Ufak bir itiraf; birkaç ay sonra sahte bir isimle sayfaya yeniden katıldım. Çocukça bir davranıştı ve beni zaten tanıdılar. Yine de sahte isimle beraber de bir ay yazılarımı yazmaya devam ettim. Sitenin kullanıcı sözleşmesine de böylece yeni bir düzeltme eklenmiş oldu, neyse ki çocukluk o zamanda kaldı…