Hayatta vereceğiniz kararlarla ilgili iyice bir düşünün. Düşündünüz mü? Bu kitabı okuyun ve yeniden düşünün. Yanıtlarınızda değişiklik olup olmadığını görelim bakalım.

Kararsızlık benim en büyük düşmanlarımdan birisi, çünkü nasıl karar verilmesi gerektiğini bilmiyorum. Kararımın sonuçlarının kötü olmasından korkuyorum. Bu kitabı okurken veremediğim bütün kararlarımı gözden geçirdim ve onlar üzerine araştırma yapmaya karar verdim.

Bir kişisel gelişim kitabı size neler katabilir?

Her şeyi! Özellikle aklınız bir karalama tahtasına dönmüşse, zihninize çeki düzen vermenize olanak sağlıyor. İsteklerim konusunda çok kararsızdım. Bu kitabı okuduktan sonra artık bir şeyi istediğime karar vermeden önce ne yapmam gerektiğini biliyorum.

Kitabın bana öğrettiği en güzel şey hayal ile hedefin farkını göstermesi. Hedefler aslında olmasını istediğimiz, mantığa yatkın hayallerimizden oluşuyor. Ayrıca bir hedefin gerçekten hedef olmasının kriterlerinden bahsediyor. TOMBUL© şeklinde kısaltılan bu kriterlere uymayan çok fazla hayalimi hedefleştirdiğimi fark ettim.

Kitabın yazarı, Ahmet Şerif İzgören kitapta ne anlatmak istediğini bile yazmış. Bu kitap, bireyin hayatında önemi büyük üç soruya rehberlik ediyor;

  •  Kendini nasıl keşfedebilirsin?
  •  Hedeflerini nasıl belirlersin?
  •  Hedeflerine giden yolda nasıl ilerlemelisin?

Avcunuzdaki Kelebek bir kişisel gelişim kitabı. Bilgi vererek değil, bilgiyi işlemeyi öğreterek geliştiriyor sizi. Kitap size sorular soruyor ve bu sorular yanıtlarını bir cevap anahtarından alacağınız türden değil. Her biri size yönelik, mantık gerektiren sorular. Bu yüzden kitabın soruları üzerine düşünmek önemli, yanıtlarınız sorulardan da önemli. Kalemleriniz yanınızda olsun, bir not kağıdı da alırsanız ne mutlu.

Ahmet Şerif İzgören bu kitap da dahil olmak üzere çeşitli kişisel gelişim kitaplarının yazarı. Kitaplarında en sevdiğim nokta ise bir kitaptan fazlası olmaları. Ne bir roman gibi ilerliyor, ne de sırf bilgi ve örneklerden oluşuyor. Bir kitap değil de telefon sanki. Ahmet Şerif abimiz kendini kitaplarına işlemiş, size konuşuyor her bir satırda.

Herkesin bir noktada kendisini geliştirmesi gerek.

Ben şahsen bu kitabı okuduktan sonra kararlarım üzerine uzunca düşündüm ve bazı şeylerin farkına daha fazla vardım. Kendime büyük bir katkım olduğunu hissediyorum.

Yazarın diğer kişisel gelişim kitaplarını da okumayı planlıyorum. Bana öğüt veren bir kitaptı ve başka kitaplarından da öğütler almak istiyorum.